Nu va luati host de aici

Locked
User avatar
Sh1n0b1
Membru
Membru
Posts: 1
Joined: 8 years ago
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Status: Offline

8 years ago

Buna ziua, vreau sa va anunt despre un webhost si host in general de la acea firma de mai jos.
Daca a-ti auzit de ddoshost.ro si vreti sa cumparati ceva de la ei, SA NU O FACETI. De ce?
1. Am cumparat webhost de la ei, merge 1 zi, se intrerupe vre-o 4-5 ore, dupa aceea merge iarasi 1 zi, iarasi se intrerupe cateva ore, si tot asa. Dovada, vedeti in imaginile de mai jos.
2. Dupa ce le-am spus ca vreau sa renunt la webhost (eu ca prostul am bagat mai multi bani in cont, cica avans sa nu stau cu grija in fiecare luna), oamenii au spus ca nu pot anula webhostul, dupa ce m-am certat cu ei mi-au spus ca pot anula webhostul din cpanel. Am intrat in cpanel, am dat comanda de anulare acum 1 saptamana, nici acum nu este anulat webhostul. Mai sunt cateva zile si imi vor lua bani pe webhostul care de fapt nu merge.
3. Am comandat un VDS de la ei, au trecut 3 zile, banii mi i-au luat din cont dar VDS-ul nici acum nu este activat :|
4. Raspund la tiket foarte greu in comparatie, chiar si cu takehost.

Dovezi:
1: [Please login or register to view this link]
2: [Please login or register to view this link]
3: [Please login or register to view this link] deci ei pana in acel moment nu stiau ca poate fi anulat din cpanel, dar cpanel-ul meu arata asa in linkul trimis la ei (din imagine): [Please login or register to view this link]
4. Uitati cate tikete le-am trimis din cauza ca nu mergea webhostul: [Please login or register to view this link] mai sunt si pe pagina cealalta.

Si inca mai astept sa imi activeze VDS-ul...
Am facut acest topic ca nu cumva, sa faceti aceeasi greseala ca a mea. Acum nu va oblig sa nu folositi serviciile lor, dar va ve-ti epuiza banii de pomana.
User avatar
ThEOriGinaL.
Membru
Membru
Posts: 529
Joined: 8 years ago
Location: Focsani
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Zodiac:
Age: 22
Status: Offline

8 years ago

Oke
User avatar
wozanik #
Membru
Membru
Posts: 575
Joined: 8 years ago
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Status: Offline

8 years ago

Am luat la cunostinta spusele tale.
User avatar
Aizen
Membru
Membru
Posts: 429
Joined: 8 years ago
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Zodiac:
Age: 20
Status: Offline

8 years ago

Ok
Locked

Return to “Anunturi Personale”