[Tutorial]-CStrike Server Pe SpeedTouch Ethernet Modem!

Locked
User avatar
CataLynHD
Membru
Membru
Posts: 381
Joined: 5 years ago
Location: Rm.Valcea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Zodiac:
Age: 20
Contact:
Status: Offline

5 years ago

Dupa cum am promis , am facut un tutorial ,pentru toti clientii clicknet (operatorii de la romtelecom sa imi multumeasca ca ii scap de dureri de cap) care au modemuri Speedtouch Ethernet si vor sa tina un server de cstrike!
Pentru a fi capabili sa gasduiti un server la care sa se conecteze toata LUMEA este de ajuns sa faceti pasii descrisi de mine mai jos !
Pasul 1 : Deschidem Mozilla sau IE sau Opera si tastam adresa [Please login or register to view this link] sau 192.168.1.64
Ne va aparea o fereastra in care va trebui sa introducem username-ul si parola !
Daca nu v-ati jucat deloc la modem , Userul default este : Administrator fara PAROLA
Daca v-ati jucat si stiti ce username si parola a-ti pus le introduceti pe acelea!
Daca nu mai tineti minte ce user si pass a-ti pus atunci da-ti un reset la modem , butonul acela mic din spatele modemului!

Bun , odata intrati in pagina modemului o sa va apara asta :

Posted Image

Dupa cum vedeti , am incercuit cu rosu unde trebuie sa apasati pentru urmatorul pas
( ToolBOX)

Dupa ce am dat click pe ToolBox o sa avem :

Posted Image

Din nou click pe zona incercuita de mine ( Game and Application Sharing)

Dupa ce a-ti dat click pe Game and Application Sharing o sa aveti ceva de genul :

Posted Image

Click pe ce am incercuit eu (assign a game or application to a local network device ) si ve-ti avea urmatoarea pagina :

Posted Image

Jos de tot , Veti avea un Drop MENU de unde va trebui sa alegeti Counter-Strike

Dupa ce a-ti ales Counter-Strike , in dreapta aveti butonul ADD , apasati pe el ,
daca operatiunea reuseste ve-ti avea ceva de genul :

Posted Image

Daca aveti ca in poza de mai sus inseamna ca totul a decurs cu succes si toata lumea se va putea conecta la serverul vostru din "spatele modemului"!
Acum puteti inchide pagina modemului si va pueti bucura de jocul online impreuna cu prietenii


Astept pareri/sugestii/intrebari referitoare la tutorial

IMPORTANTUPA CE A-TI FACUT CEEA CE SCRIE MAI SUS , IP-UL PE CARE SE VA CONECTA LUMEA SI PE CARE IL VE-TI DA PRIETENILOR ESTE CEL PE CARE IL VEDETI PE [Please login or register to view this link]

P.S Pozele sunt modificate in graba dar se intelege perfect ideea !
Image
Image
Locked

Return to “Tutoriale”