[Discutie] Canal Youtube

Discuții despre tot ce nu se încadrează în celelalte categorii.
Locked
User avatar
DSandu
ViP
ViP
Posts: 3432
Joined: 8 years ago
Location: Giurgiu
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Zodiac:
Age: 23
Contact:
Status: Offline
Romania

6 years ago

Probabil stiti sau nu, acesta este canalul meu de youtube [Please login or register to view this link] . Bazat in mare parte pe videoclipuri despre Counter-Strike 1.6, nu prea avanseaza si gandul sa ma "reprofilez" ma tot framanta de ceva timp, nu am gasit o solutie asa ca am facut acest topic sa va cer sfatul. Ce este acum la mare cautare pe Youtube? La ce fel de content te-ai uita tu personal? Ce ai vrea sa vezi pe canalul meu?
Image Image
User avatar
Alex Boxer
Membru
Membru
Posts: 649
Joined: 7 years ago
Location: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Zodiac:
Age: 21
Contact:
Status: Offline

6 years ago

Eu iti propun sa iti faci un calculator care sa duca CS:GO in 60-100 fps on camera. Iti faci un orar in care sa postezi. 1-2 episoade pe saptamana asa cred eu :D postezi si tu chestii cat mai diversificate. Nu mereu CS:GO pana la urma se satura si lumea de CS:GO. Pararea mea :) Succes cu canalul ! :)
User avatar
ForTzaSteaua
GFX-Team
GFX-Team
Posts: 1757
Joined: 7 years ago
Location: CSGAMERS
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Zodiac:
Age: 25
Contact:
Status: Offline
Romania

6 years ago

În mare parte este ok canalul, ar fi ok mai multe live-uri și mi-ar plăcea niște csgo overwatch, csgo 1v1 cu barlap că ultima dată când ați făcut 1v1 mi-a plăcut. Niște jocuri horror ? Aș fi tentat să mă uit la niște horror :)) Content nu înseamnă o cameră mai bună dacă ști ce zic.
Mulți urmăresc clash royale, minecraft. Personal îți recomand clash royale

Succes.
User avatar
IonuT.S
Membru
Membru
Posts: 77
Joined: 6 years ago
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Status: Offline

6 years ago

Propun sa joci cs 1.6 Foarte des si alte jocuri cum ar fii ets 2, cs:go
User avatar
EPIKAL
EPIKAL DESIGN
EPIKAL DESIGN
Posts: 356
Joined: 8 years ago
Location: CRAIOVA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:
Status: Offline
Romania

6 years ago

Ca sa devii cunoscut in primul rand trebuie sa fii constient ca asta poate dura ani de zile , in al doilea rand cel mai bine te apuci de live-uri cat mai multe , pe un live nu conteaza chiar asa mult jocul cat faptul ca e in timp real si poti sa tii legatura cu cei care se uita la tine , intr-un video isi pot pierde repede interesul . Ca jocuri daca iti duce calculatorul incearca pubg , rust , gta5 .. sunt la mare cautare la momentu actual , daca nu iti duce calculatorul incearca sa ramai pe cs 1.6/ cs go .. Incearca sa joci si sa faci live cu alti youtuberi mai cunoscuti si astfel o sa iti aduca abonati .. Daca te tine buzunarul putin fa giveaway la 1000 de abonati cu RUST/PUBG .. toata lumea cauta pe youtube giveaway cu rust si pubg si o sa dea de video-ul tau in care anunti ca faci asta .. si o sa pui conditia ca pentru a castiga sa fie abonati la canalul tau si sa dea like la ns ce videoclip .. asa te poti face cunoscut mult mai rapid .
Cauta ceva baieti care se pricep la jocurile pe care o sa le joci , fa un clan bun si incearca cat mai multa "caterinca" asta prinde cel mai bine .

Eu unu nu stiam ca ai canal de yt , de cum am intrat primul lucru la care m-am uitat a fost bannerul si avatarul daca o sa am timp in viitor o sa iti fac eu ceva mai profi sa vedem ce timp , pentru ca aia e prima chestia care o vede cineva care intra la tine pe canal .
Bafta !!!
User avatar
Whispers
Membru
Membru
Posts: 316
Joined: 6 years ago
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Zodiac:
Age: 26
Status: Offline

6 years ago

Parerea mea este ca nu ar trebui sa te limitezi la un singur joc, iar la jocurile populare gen pubg,rust,lol,csgo trebuie sa fii foarte bun ca sa se uite cineva la tine deoarece sunt foarte multe persoane cunoscute in industria gaming-ului care fac video-uri sau live pe baza acestori jocuri (daca stii ca esti suficient de bun, atunci da, lumea se va uita la tine fara probleme). Incerca sa schimbi jocurile cat de des poti, jocuri ce nu sunt asa populare si fun to play/watch. De exemplu Throne of Lies este un joc ce-l stiu de la un stremer( ai putea sa-l incerci si tu), si desi jocul nu este popular, el a reusit sa stranga 11.000 de vizionari pe live. Iar pe partea de streaming, parerea mea este (fara suparare sau ceva de genul :) ) sa te apuci doar daca poti fii entertaining, sau esti suficinet de bun la un joc (cu asta trebuie sa fii sincer cu tine insuti) pentru ca daca nu ai nimic din cele doua lucruri, vei pierde timpul degeaba.
User avatar
BlueSkiLz
Membru
Membru
Posts: 188
Joined: 6 years ago
Location: Slobozia
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Zodiac:
Age: 21
Contact:
Status: Offline

6 years ago

Propun sa faci tutoriale despre "cum sa faci un addons de counter strike 1.6" , pentru ca multi nu stiu si dau 5 Euro degeaba doar pentru a le face cineva un addons bun.
Date de contact:

[spoiler]Image[/spoiler]


Voteaza serverul GO:



Semnatura:

[spoiler]Image
Image[/spoiler]
User avatar
M.Cosmin
Membru
Membru
Posts: 1013
Joined: 8 years ago
Location: Buenos Aires
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Zodiac:
Age: 24
Contact:
Status: Offline

5 years ago

:tc:
Topic vechi!
Locked

Return to “Discutii Libere”