O știre buna,un zâmbet, un lucru împotriva Coronavirus

Discuții despre tot ce nu se încadrează în celelalte categorii.
Post Reply
User avatar
canceru
Administrator
Administrator
Posts: 2294
Joined: 8 years ago
Location: UK
Has thanked: 14 times
Been thanked: 8 times
Zodiac:
Age: 46
Contact:
Status: Online

4 years ago

Staff-ul Csgamers lansează o campanie împotriva Coronavirus care ne decimează si ne tine in casa ,hai sa aducem un zâmbet ,o imagine ,o știre pozitivă împotriva acestei epidemii ,arată ca si tu lupți împotriva epidemiei aștept bancuri inpotrivacoronavirus si știri oficiale pozitive împotriva epidemiei

fiecare reply e recompensat cu 100 de euro(forum)
stai acasă
Image
Image
Image


Nu Deschide :45:

[spoiler]Image[/spoiler]
User avatar
LaUR SNG
Fondator
Fondator
Posts: 9038
Joined: 8 years ago
Location: SNAGOV
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times
Zodiac:
Age: 21
Contact:
Status: Offline
Romania

4 years ago

Preotul care a sacrificat 50.000 de euro strânşi pentru pictura bisericii ca să salveze niște copii orfani .

Image
In ultima perioada foarte multa lume a criticat dur preotii pentru actiunile pe care la fac si pentru faptul ca dau mai multa atentie la construirea bisericilor decat ar da enoriasilor care vin catre ei cu probleme. Este adevarat ca sunt si preoti care nu merita sa imbrace hainele sfinte si sa slujeaca in biserica dar sunt si oameni cu har care ar face orice numai sa ii ajute pe cei nevoiasi care au nevoie si de cel mai mic ajutor. Si acum sa fin sinceri cu noi daca ajutorul pentru ei nu vine nici macar din partea bisericii ce speranta sa mai aiba acei oameni.

Preotul Partenie Apostoaie slujeşte la biserica Vovidenia din Botoşani, un lăcaş de cult vechi de 200 de ani. Este un personaj cunoscut pe plan local pentru implicarea sa în misiunea de caritate. Din anul 2011, întreţine copiii orfani cu fondurile Bisericii şi ale enoriaşilor şi are grijă de săracii buni la învăţătură din satele judeţului. A devenit şi mai cunoscut pentru o ispravă cu totul neobişnuită în sânul Bisericii Ortodoxe Române. A sacrificat fondurile strânse pentru refacerea picturii bisericii folosindu-i pentru întemeierea unui centru destinat orfanilor şi bătrânilor abandonaţi.

Parintele nu a stat prea mult pe ganduri si a sacrificat 50.000 de euro strânşi pentru a reface pictura lăcaşului de cult pentru a construi un centru social dedicat orfanilor şi bătrânilor.

Acest om merita tot respectul nostru si este cu adevarat un om cu har la care oamenii vin cu drag sa ii asculte pildele si sa ii ceara sfatul atunci cand au nevoie de cineva care sa ii indrume. Speram sa vedem ca tot mai multi preoti fac asemenea gesturi pentru copii, sau pentru batrani fara adapost. Lumea poate deveni un loc mult mai bun daca lasam cu totii un pic de la noi si ii ajutam si pe cei din jurul nostru.




sursa : [Please login or register to view this link]



canceru: 100 de euro ți-au intrat in cont
„Iubiti totul cu toată inima ... căci viața se termină când vrea ea si pe nepusă masă !” – LaUR SNG

https://photos.app.goo.gl/WbQsF4C9QfvDvWSo6

Curios ? Nu il deschide :13:

[spoiler]Image[/spoiler]
[spoiler]Image[/spoiler]

https://www.facebook.com/10043517804227 ... 039605115/
User avatar
DSandu
ViP
ViP
Posts: 3432
Joined: 8 years ago
Location: Giurgiu
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Zodiac:
Age: 23
Contact:
Status: Offline
Romania

4 years ago

Coronavirus | Gigi Becali a adus în România un medicament neacreditat de Uniunea Europeană: ”Am plătit 120.000 de pastile!”

Gigi Becali (61 de ani) continuă să lupte cu COVID-19 prin mijloacele sale. În ziua în care în România s-a ajuns la 114 decese din cauza noului coronavirus, potrivit Digi 24, patronul FCSB a anunțat că a cumpărat un medicament din Rusia, pe care l-a donat la Spitalul ”Matei Balș”, din București.
Image
Gigi Becali: ”Acest medicament nu e acreditat de Uniunea Europeană!”
”Am plătit 120.000 de pastile de antidot din Rusia și nu le puteam primi dacă nu primeam astăzi aprobarea de la minister. Acum am primit aprobarea. Pastilele vin din Rusia, le-am plătit, trebuie să ajungă 120.000 de pastile de antidot. Un medicament. Le-am plătit. Acest medicament nu este acreditat de Uniunea Europeană, dar poate fi adus. Eu fac totul gratuit. Am luat medicamentul și îl dau gratuit la Matei Balș. Ei distribuie mai departe unde e nevoie. Cu toată averea mea eu vreau să ajut oameni”, a zis Becali, la România TV.

Patronul de la FCSB a cumpărat teste și a donat măști în spitale
În urmă cu două zile, finanțatorul FCSB anunțat la Digi Sport că a cumpărat mai multe teste pentru COVID-19, care se vor face la clinica sa.

”La clinica mea se fac teste de coronavirus. Am luat și 2.000 de teste, pentru început”, spunea Gigi Becali, care de-a lungul crizei a ajutat mai multe spitale, din Caracal, Craiova și Pitești, care nu aveau suficiente echipamente medicale.
Finanțatorul de la FCSB a dezvăluit că lumea îl sună pentru a-i cere măști și mâncare, pentru că spitalele sunt deficitare la acest capitol.
"Nu se poate așa ceva în spitale. Nici măști nu suntem în stare să avem? Mă duc acum să duc niște măști la Craiova și la Caracal. Mă sună bătrâni, că trebuie să le duc mâncare, oamenii nu au mâncare. Îmi e milă, ce să fac...Am o echipă care se ocupă de asta. Le dau bani și duc mâncare la oamenii bătrâni”, explica Becali.

sursa: [Please login or register to view this link]




canceru: 100 de euro au intrat in contul tau
Image Image
Post Reply

Return to “Discutii Libere”