[Fotbal] Insiderul din Armenia anticipează o victorie clară

Noi transferuri , antrenori , suspendari si eliminari tot ce trebuie sa sti despre noile stiri sport.
Locked
User avatar
Gr3cu
DONATOR
DONATOR
Posts: 233
Joined: 6 years ago
Location: Tg.Mureș
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Zodiac:
Age: 29
Status: Offline
Qatar

2 years ago

Denis Zmeu, înainte de România - Armenia: "Văd un 2-0. Să joace curajos!"

"E cel mai important meci al României în seara asta. Dacă iese cum trebuie să iasă, România bate Armenia, iar Macedonia pierde contra Germaniei, România urcă pe 2. În ultimul meci, chiar dacă a pierdut, România a jucat foarte agresiv pe faza de atac, a pus presiune, iar asta cred că este cheia naționalei. Exact acest tip de joc trebuie abordat pentru meciul cu Armenia.

Armenia nu este o echipă care să se simtă bine atunci când e presată și nu o lași să joace. Dacă românii vor fi agresivi pe faza de atac și vor verticaliza atunci când recuperează mingi la mijlocul terenului, România are mari șanse. Armenia, în ultimele două meciuri, a jucat, dar nu cine știe cine ce și cred că avem șanse mari să urcăm pe locul 2 în seara asta.

Nu mă mai aștept la o surpriză ca în tur. S-a văzut clasa imediat atunci când au jucat cu Germania (n.r - Armenia a pierdut la Stuttgart, 0-6). Fără drept de apel, au fost nimiciți. D-aia cred că România trebuie să joace curajos, să joace fotbal. Mie mi-a plăcut foarte mult meciul cu Germania.

Știu doar că armenii se bazează foarte mult pe factorul psihologic. Caparros știe să creeze o atmosferă la echipă, să facă o familie unită. Toți jucătorii vorbesc la superlativ despre el și vin cu cea mai mare plăcere la națională, ceea ce în alte țări nu se mai întâmplă din cauza rezultatelor sau a antrenorului, care nu știe să creeze această atmosferă. Nu poți să spui că Armenia are mari talente ale fotbalului mondial, dar uite, dacă se creează toate condițiile pentru performanță, rezultatele apar. Exact asta a făcut Caparros și toată Armenia este încântată de ceea ce a reușit până acum la cârma naționalei.

Mkhitaryan e un jucător bun, dar nu poți să spui că e Messi. Dacă se va juca aproape de el, se va juca agresiv, nu văd cum ar putea să ia punct sau puncte Armenia. România este la mâna ei și trebuie să joace curajos pe faza de atac, asta este cel mai important. Nu neapărat cu mingea, ci și când nu o au.

Îmi doresc din tot sufletul ca România să urce pe locul 2. Văd un 2-0 pentru România. Cred că vom înscrie, avem jucători talentați, mereu am avut, dar trebuie puțin încurajați. Mirel Rădoi știe ce are de făcut, iar asta s-a văzut și în meciul cu Germania. România este pe drumul cel bun"
, a spus Denis Zmeu

sursa:digisport
You OnLy Live once
Locked

Return to “Stiri Sport”