[Fifa News] FIFA 17 Prima impresie

Locked
User avatar
Sh0w
Membru
Membru
Posts: 644
Joined: 7 years ago
Location: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Zodiac:
Age: 22
Status: Offline

7 years ago

Cu un usor regret ca nu ma pot bucura de 2 lucruri frumoase deodata, FIFA 17, respectiv fetele frumoase din sala, ma indrept spre o consola xBox ONE. Grafica din joc sau mai bine zis din meniu, mi se pare la prima vedere, neschimbata si navighez putin prin meniul sarac al versiunii BETA. Am de ales intre “Kick off” si “The Journey” si aleg in mod evident “Kick off”. Meniul se misca destul de greoi, chiar daca meniul jocului este 90% neschimbat, o usoara dezamagire pentru mine. Navighez printre echipe si am de ales intre Borussia Dortmund, Bayern München, Juventus Torino, PSG, Real Madrid, Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea si LA Galaxy. Aleg prima data Real Madrid, navighez putin printre setari, care sunt total neschimbate si ma opresc la “Team Management”. Renunt dupa ce observ ca meniul jocului se misca total “infect”, sacadeaza si pe alocuri lipsesc texturi sau chiar texte intregi. Prietenul cu care am venit, pentru ca uitasem sa va spun, fiecare putea sa invite la randul lui pe cineva, asta pentru a fi mai distractiv, jucand FIFA 17 in doi, isi alege Manchester United si dam sa intram in meci. Dezamagirea usoara continua cand observ foarte multe texturi lipsa sau total dezastruoase alternate cu parti unde grafica este usor imbunatatita. Gazonul pare mult mai real la prima vedere, exceptand cateva cadre mai de aproape unde arata execrabil, suporterii sunt mult mai bine realizati, iar fetele jucatorilor mult mai reale, aproape de PES sau la unii jucatori poate chiar peste. Imi dau seama ca este o versiune BETA livrata deja cu cateva saptamani in Germania inainte sa jucam noi si dam sa incepem.
Locked

Return to “Noutati FIFA”