[LOL] [POVESTE] Twitch

Locked
User avatar
Lavy78
Administrator
Administrator
Posts: 2565
Joined: 8 years ago
Location: RO
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0
Zodiac:
Age: 22
Contact:
Status: Online
Romania

7 years ago

H.I.V.E. – Raportare incident
Infracțiune: omucidere industrială
Starea cazului: nerezolvat
Agent de investigație: Rol, P.

Echipa a intervenit ca răspuns la o raportare de persoană suspectă, activități criminale; a descins la Hazna S.R.L., sectorul 90TZ. S-a constatat absenţa sectorului 90TZ. În locul acestuia au fost descoperite: un crater, fum şi vapori toxici. În urma discuțiilor cu firma privată de securitate este evidentă necesitatea prezenței unei firme care să ofere servicii de securitate mai eficiente.
Echipa de intervenții a coborât în crater. Scurgerile toxice dizolvaseră dărâmăturile. Au fost localizați doi supraviețuitori, dintre care unul parțial lichefiat, în curs de scurgere de pe pasarelă. Printre dărâmături au fost descoperite şase cadavre, dintre care trei sunt prezente doar parțial; două cadavre par să fi existat dinaintea incidentului. Printre cauzele morții se numără: frânare acută, lichidare caustică și/sau răni fatale cauzate de o arbaletă. Nu este evident din datele curente dacă distrugerea laboratorului a fost scopul incidentului, sau o simplă încercare de a înlătura dovezile.

Supraviețuitorul nr. 1 (Ra Qintava, cercetător în cadrul centrului) a fost adus la interviu, dar nu a reușit să depună mărturie din cauza: 1) stresului post-traumatic; 2) lichefierii limbii și maxilarului inferior. Se aşteaptă rezultatul testelor de toxicitate și se caută o proteză adecvată.

Echipa de intervenții și salvări a descoperit adăposturi construite din gunoaie. Printre obiectele recuperate se numără:

57 romane de dragoste îmbibate cu apă, ilizibile, cu adnotări în creion
108 sticle ne-etichetate (posibile scurgeri toxice sau resturi de șampon)
90 kg gumă de mestecat (posibilă sculptură artistică)
1 borcan unghii de la picioare, etichetate în funcție de deget, dată și stare emoțională
Supraviețuitorul nr. 2 (Valori Olant, analist reziduuri lichide) se află în recuperare; și-a recăpătat cunoștința în urma electrocutărilor terapeutice prelungite. Fragmente din transcrierea mărturiei:

V.O.: FACEȚI CEVA!
ASISTENTA: A pierdut foarte mult sânge...
P.R.: P.R.: Colegii ei au pierdut mai mult de atât...
V.O.: E ÎNCĂ ACOLO! E ACOLO!
P.R.: Doamnă, vă rog să vă concentraţi. Spuneți-mi cum arăta.
V.O.: CA UN ȘOBOLAN! (pauză)
ASISTENTA: Ca un ce?
P.R.: Adică mic de statură? Cu ochii ca mărgelele? Avea față de şoarece?
V.O.: NU, ARĂTA CA UN NENOROCIT DE ȘOBOLAN GIGANTIC! (pauză). AVEA ŞI O ARBALETĂ! (pauză).
P.R.: (către asistentă) Îi putem ajusta doza de calmante?
V.O.: NU ÎNȚELEGEȚI NIMIC! E UN NENOROCIT DE ȘOBOLAN GIGANTIC ȘI PSIHOPAT CARE OMOARĂ PE TOATĂ LUMEA!
E ÎMBRĂCAT ÎNTR-O VESTĂ!
P.R.: Doamnă asistentă?
ASISTENTA: (injectează brațul d-nei Olant cu un sedativ) Imediat.
[EDITAT]
V.O.: Făceam parte dintr-o echipă de oameni de știință, lucram la rafinarea deșeurilor umane pentru a obţine un lapte praf ieftin pentru bebeluși... [EDITAT] Am văzut... nici nu știu cum să explic... un ditamai ȘOBOLANUL nebun... care urla la noi! Ne răsturna cuvele! Ne scuipa în mâncare! [EDITAT] Laboratorul era blocat, nu puteam ieși. Peste tot se revărsau reziduuri industriale. N-aveam unde să fugim. [EDITAT] M-am trezit în întuneric. De fapt, acidul îmi dizolvase ochii. L-am MIROSIT pe nenorocit, era la câțiva centimetri de mine. A zis: ''NIMENI NU FURĂ SUCUL LUI TWITCH!'' și apoi i-am auzit râsul nebun și labele lipăind repede pe podea... Încă îi mai simt mirosul. O, DOAMNE, ÎNCĂ ÎI MAI SIMT MIROSUL!

Finalul transcrierii. În acel moment, victima a început să țipe; încă nu s-a oprit.

[ACTUALIZARE: Qintava, mărturie scrisă]
Descrierea suspectului, conform declaraţiilor:
NUME/ALIAS CUNOSCUT: ''Twitch.''
SEX: masculin (neconfirmat).
VÂRSTĂ: necunoscută.
ÎNĂLȚIME: 145 cm (cocoșat)
GREUTATE: < 45 kg (ud).
TRĂSĂTURI DISTINCTIVE: este un șobolan gigantic.
STARE: în libertate; înarmat, foarte periculos; NU PROVOCAȚI.

H.I.V.E. - Impunem progresul!
Image
Locked

Return to “Povestea campionilor”