[Tutorial]Ce telefoane mobile au la inceput de an 2017 ...

Locked
User avatar
KmS
Membru
Membru
Posts: 752
Joined: 7 years ago
Location: Targoviste,Dambovite&Londra
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Zodiac:
Age: 22
Status: Offline

7 years ago

Ce telefoane mobile au la inceput de an 2017 doua camere foto?
venit vremea sa scriu si un astfel de articol, articol pe care acum un an sau chiar jumatate de an nu puteam sa-l posetz deoarece nu prea aveam ce modele sa inserez. Din fericire, tehnologia a avansat foarte mult si la ora actuala sunt destul de multe modele ce au 2 camere foto la bord, probabil la sfarsit de 2017 lista va fi mult mai stufoasa.

Trebuie sa stiti ca telefoanele cu 2 camere existau si acum cativa ani, HTC EVO 3D este un bun exemplu in acest caz si nu este singurul, insa acest HTC a fost lansat in iulie 2011 cu 2 camere de 5MP la bord.
Image
Cred ca multi producatori vor implementa doua camere foto pe telefoanele lor in acest an si nu ma refer neaparat numai la marii producatori, stim deja ca si telefoanele chinezesti dispun de un asemenea setup si aproape toate aceste mici companii din China au asa ceva ( si cei de la Cubot au anuntat un prim telefon cu dual camera) in oferta, preturile in acest caz sunt destul de ok, probabil ca asteptarile nu sunt foarte mari, rezultatele nu sunt nici ele grozave.

Am sa va prezint in cele ce urmeaza modelele care la ora actuala au 2 camere foto si la jumatatea anului voi face un update acestui articol pentru a vedea ce s-a schimbat intre timp!

LG G5
LG V20
Lg X Cam
Huawei P9
Huawei P9 Plus
Huawei Mate 9 (PRO)
Huawei Honor 8
Huawei Honor 6 Plus
Huawei Honor V8
Huawei Honor 6X
Huawei Honor Magic
Xiaomi Mi5 S Plus
Xiaomi Redmi PRO
ZTE Axon 7 MAX
Lenovo Phab 2 PRO
Doogee Shot 1
Oukitel U20 PLUS
Bluboo Dual
Asus ZenFone 3 Zoom
iPhone 7 Plus
Ulefone Gemini
UMiDigi Pro Z
Elephone Max
Image
Image
Image
Pm pentru orice intrebare/problema!
Va astept pe server-ul de ts al forum-ului!
TS.CSGAMERS.RO
Locked

Return to “Android”