[Fotbal] Reghecampf se teme de meciul Germania - România

Noi transferuri , antrenori , suspendari si eliminari tot ce trebuie sa sti despre noile stiri sport.
Locked
User avatar
Gr3cu
DONATOR
DONATOR
Posts: 233
Joined: 6 years ago
Location: Tg.Mureș
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Zodiac:
Age: 29
Status: Offline
Qatar

2 years ago

Reghecampf se teme de meciul Germania - România


"Germania nu va face niciun pas greșit. Va fi un meci foarte greu pentru naționala României. Orice rezultat pozitiv acolo ar fi ceva incredibil pentru fotbalul românesc. Germania a pierdut cu Macedonia de Nord pentru că echipele de club nu începuseră să joace la nivelul maxim. Acum, Bayern Munchen nu cred că a câștigat un meci fără să marcheze cel puțin 4-5 goluri. Au învins Barcelona, în Spania, cu 3-0!
Deci jucătorii încep să joace la nivelul maxim și cu siguranță va fi foarte greu. Era mai bine dacă jucam noi la început cu ei, aveam mai multe șanse. Eu îmi doresc un rezultat pozitiv, cu toții sperăm la acest lucru, dar va fi foarte greu. Nu trebuie să-i criticăm dacă nu vom câștiga în Germania"
, a spus Reghecampf

Lotul României pentru meciurile cu Germania și Armenia din preliminariile CM 2022

Code: Select all

Portari: Marian Aioani (Farul Constanța, 0/0), Horațiu Moldovan (FC Rapid 1923, 0/0), Florin Niță (Sparta Praga/Cehia, 9/0), Andrei Vlad (FCSB, 1/0);

Fundași: Nicușor Bancu (Universitatea Craiova, 19/0), Andrei Burcă (CFR Cluj, 6/0), Vlad Chiricheș (Sassuolo/Italia, 66/0), Cristian Manea (CFR Cluj, 12/2), Ionuț Nedelcearu (Crotone/Italia, 18/2), Andrei Rațiu (Huesca/Spania, 2/0), Adrian Rus (Fehervar/Ungaria, 8/0), Alin Toșca (Gaziantep F.K./Turcia, 26/1);

Mijlocași: Alexandru Albu (FC Rapid 1923, 0/0), Alexandru Cicâldău (Galatasaray/Turcia, 17/2), Andrei Cordea (FCSB, 2/0), Ianis Hagi (Glasgow Rangers/Scoția, 20/1), Răzvan Marin (Cagliari/Italia, 33/2), Alexandru Maxim (Gaziantep F.K./Turcia, 48/6), Valentin Mihăilă (Parma/Italia, 3/1), Alexandru Mitriță (PAOK/Grecia, 14/2), Olimpiu Moruțan (Galatasaray/Turcia, 0/0), Dragoș Nedelcu (Fortuna Dusseldorf/Germania, 4/0), Nicolae Stanciu (Slavia Praga/Cehia, 50/11);

Atacanți: Andrei Ivan (Universitatea Craiova, 9/1), Claudiu Keșeru (FCSB, 44/13), George Pușcaș (Reading/Anglia, 23/8).
sursa: digisport
You OnLy Live once
Locked

Return to “Stiri Sport”