Happy halloween!

,

TOPIC INCHIS!  
TOPIC LOCKED
Va informam ca pana la redeschiderea topicului doar cei din administratie vor putea continua sa posteze daca mai au ceva de adaugat si este strict necesar.

[ 8 posts ] 
[Concurs] Atractie forum 
Author Message
ViP
Status: Offline
Puncte: 3420 - MEMBRU LOIAL
Multumiri date: 59 times

Multumiri primite: 107 times
Detinator Steam: Da

Deoarece interesul in activitate pe forum a scazut atat din partea membrilor cat si a staff-ului, iar metodele mele/noastre de a va atrage s-au cam epuziat, vreau sa va cer voua parerea: Cum am putea creste implicarea userilor pentru forum?
Va puteti exprima propria parere (concursuri, activitati, campanii, sedinte, discutii, categorii noi, orice.) Nu exista raspuns gresit, dar totusi nu faceti off topic si nu raspundeti la "misto", riscati warn
Premii:
- VIP pe forum
- Acces semnatura
Locul 1 alege ce primeste, locul 2 primeste a2a variantaSucces!

Wed Oct 18, 2017 11:16 pm
Membru Fidel
Puncte: 443 - INCEPATOR
Multumiri date: 2 times

Multumiri primite: 26 times

1) Pai eu cred ca ar merge sa se adauge noi servere , pentru membri noi si pentru staff noua daca este , cum ar fii : mta , gta san andreas , minecraft , Csgo.
2) Sa colaboram cu alte comunitati mari , si cu alte servere din alte comunitati.
3) Sa facem unele concursuri saptamanale/lunare.
4) Sa faceti sedinte saptamanale pe ts3 sau macar cand este nevoie.
5) Sa dam o incercare la unele persoane cu experienta desigur , in tot ce este nevoie pt forum , design si servere ca sa atragem noi membri.

Si cam atat cred eu.

Wed Oct 18, 2017 11:32 pm
Membru
Puncte: 752 - AVANSAT
Multumiri date: 16 times

Multumiri primite: 2 times

1.Sa facem activitati noi iar cei mai activi membri sa primeasca ceva in schimb gen cine face de pe data de 18/10/2017 pana pe 25/10/2017 cele mai multe posturi calitative sa primeasca vip 1 luna/permanent.
2. Topicuri noi care sa atraga cat mai mult : bancuri/stiri amuzante si altele in genul comediei..
3. Votarea celui mai populat membru (la sfarsit de luna/spatamana dupa cum alegeti sa se faca un topic unde membri sa se inscrie pentru cei mai populati membri sau chiar si cei mai activi/ajutatori iar ceilalati sa ii voteze)

CSGAMERS.RO - SEMNATURA
Image
Image
Image
Pm pentru orice intrebare/problema!
Va astept pe server-ul de ts al forum-ului!
TS.CSGAMERS.RO

Last edited by KmS on Thu Oct 19, 2017 8:31 pm, edited 1 time in total.

Thu Oct 19, 2017 12:25 am
Membru
Puncte: 44 - NOOB
Multumiri date: 0 time

Multumiri primite: 0 time

1.Sa li se ofere o sansa celor noi cu un grad pe forum mai precis(Ajutor Forum). Evident cu o cerere cei care se descurca sa li se pastreze grad-ul si cei care nu sa li se ia grad-ul
2.Topic-uri saptamanale cu premii! Asta sigur ii va atrage :D si vor face post-uri multe!Cu premii Ex:Vip,Moderator,Super Moderator. pentru o perioada de timp !
3.Si premii pe puncte de reputatie adica cel care are la un momendat 1000 de puncte sau 100 de reputatie sa ii se ofere un grad pe forum pentru o perioada de timp De ex(Moderator 1-2 Saptamani) sau ce vreti voi

Si acuma una pentru forum: Sa se poata vota pentru a ajunge din ce in ce mai populat.

Thu Oct 19, 2017 2:00 am
GFX-Team
Status: Online
Puncte: 1751 - TURBAT
Multumiri date: 106 times

Multumiri primite: 78 times
SteamID: Cine, eu ?

1) Niște concursuri care să atragă lumea.. concursuile spre exemplu cu vip pe forum nu prea sunt apreciate de alții, ar trebui să fie ceva mai atractiv, cum ar fi concurs cu premiu 5e psf, cont steam sau de ce nu grade administrative, cine nu vrea să facă un ban moka ? Așa ar fi activi și ceilanți dar ar veni și membrii noi.

2) Categorii noi .. jocuri forumustice, ceva distractiv, bancuri, să râdem .

3) Un sistem awards.. să spunem că la 1k post-uri se v-a da un award celui care atinge suma aceea de post-uri, așa sunt sigur că mulți o să se împlice mult mai mult.

Cu stimă și respect, ForTzaSteaua.

Edit: bine mă frate că dați edit cu ce spun eu , nu știți să veniți cu ceva original -.- (kms dany) .

Thu Oct 19, 2017 2:33 pm
Membru
Puncte: 69 - NOOB
Multumiri date: 4 times

Multumiri primite: 0 time

Salutari.

Eu cred ca ar trebui pentru a pune forumul mai activ o lista de presentare zilnica sau saptamnal unde admini servarului poata sa puna presenta,asta inplica o obrigatia zilnica sau saptamnal ca sa fim pe forum in concluzie sa se faca o lista a presentei obrigatorie.

In al doilea rand cred ca niste skinuri an joc nar face rau,ca de exemplu cand intra cate un admin pe servar se cante o musica la alegerea
fondatorilor ca sa dea de inteles ca un admin a intrat.
Se mai putea face in legatura cu skinuri modificarea bombelor etc cum sunt pe alte servare.

Ma scuzati pentru greseli gramatice nu mai scriu an romana de vreo 14 ani :).

Salutare Uzi_romania

Fri Oct 20, 2017 7:59 pm
Membru
Puncte: 752 - AVANSAT
Multumiri date: 16 times

Multumiri primite: 2 times

uziromania1995 wrote:
Salutari.

Eu cred ca ar trebui pentru a pune forumul mai activ o lista de presentare zilnica sau saptamnal unde admini servarului poata sa puna presenta,asta inplica o obrigatia zilnica sau saptamnal ca sa fim pe forum in concluzie sa se faca o lista a presentei obrigatorie.

In al doilea rand cred ca niste skinuri an joc nar face rau,ca de exemplu cand intra cate un admin pe servar se cante o musica la alegerea
fondatorilor ca sa dea de inteles ca un admin a intrat.
Se mai putea face in legatura cu skinuri modificarea bombelor etc cum sunt pe alte servare.

Ma scuzati pentru greseli gramatice nu mai scriu an romana de vreo 14 ani :).

Salutare Uzi_romania

Aici este vorba despre forum nu serverele comuitati.

CSGAMERS.RO - SEMNATURA
Image
Image
Image
Pm pentru orice intrebare/problema!
Va astept pe server-ul de ts al forum-ului!
TS.CSGAMERS.RO

Mon Oct 23, 2017 9:54 pm
ViP
Puncte: 3420 - MEMBRU LOIAL
Multumiri date: 59 times

Multumiri primite: 107 times

Toti v-ati invartit in jurul acelorasi idei, niciunul nu ati scos ceva wow, dar ne descurcam cu ce avem.
Locul I Albatraoz
Locul II Garda

Primul alege Albatraoz, urmat de Garda

Toti ati avut idei bunicele, dar nu le-ati prezentat ca atare, incat sa starniti atentia. Cu inspiratia din ceea ce voi ati scris, m-am gandit si eu la cateva optiuni:
- Sa adaugam Membrul Lunii, cu o culoare speciala si un icon special (ex: Image). Sau o sectiune in sidebar cu profilul sau.
- Am putea adauga acele sectiune de care toti ati spus cu bancuri/comedie
- Am putea face un awards sistem, cu insigne pe profil sau ceva de genul asta, nu am vazut pe undeva, o sa ma interesez daca si cum se face
- Am putea face ceva concursuri cu steam keys (poate cu ajutorul unor useri darnici :D )

Wed Nov 01, 2017 2:07 am
   [ 8 posts ] 
TOPIC INCHIS!  
TOPIC LOCKED
Va informam ca pana la redeschiderea topicului doar cei din administratie vor putea continua sa posteze daca mai au ceva de adaugat si este strict necesar.

,